Wyprawka Przedszkolaka

Wyprawka przedszkolaka… czyli o czym należy pamiętać

Wyprawka przedszkolaka to jedna z tych rzeczy, o których należy pamiętać przygotowując się na rozpoczęcie przygody z przedszkolem. Choć wydaje się być prosta, niejednokrotnie może stanowić wyzwanie nie tylko dla rodziców 3-latków, ale też starszaków, zwłaszcza gdy to dopiero początek edukacji przedszkolnej dla naszego malucha.

O czym więc należałoby pamiętać?

Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych rzeczy, w jakie „wyposażony” powinien być przyszły przedszkolak.

• Po pierwsze … Kocyk/kołderka, poduszka do leżakowania. – Maluszki, bo tak zazwyczaj nazywane bywają najmłodsze przedszkolaki, po obiedzie udają się na odpoczynek, czyli wszystkim dobrze znane leżakowanie.
  • Kapcie – wygodne i łatwe do zakładania dla dziecka. Jeżeli to możliwe – podpisane.
  • Ubranka na zmianę, dopasowane do pory roku, wygodne dla dziecka przy zabawie. Koniecznie kilka sztuk.
  • Nakrycie głowy odpowiednie do pory roku i pogody.
  • Buty na zmianę odpowiednie do pory roku.
  • A także … zapasowa bielizna – tutaj także kilka sztuk… czasem toaleta wydaje się być za daleko, a obiad nie zawsze trafia do buzi.
  • Artykuły higieniczne (najlepiej chusteczki do nosa wyciągane w pudełku), ale też chusteczki nawilżające.
  • Kilka ( 3 – 4 sztuki) małych  ręczniczków, podpisanych i  z klamerką do powieszenia.
  • Warto też zadbać o szczotkę do włosów.

Kochani Rodzice,

by nic się nie pogubiło z rzeczy dziecka

prosimy o wrzucenia ich do podpisanego woreczka!

Jak oznaczyć rzeczy dziecka?

Należy wszystkie wymienione rzeczy z wyprawki podpisać, by się nie zgubiły, można to zrobić za pomocą markera bądź naklejek.

Opracowały:

mgr Anna Rybałtowska