W dniu 30 listopada br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Publiczne Przedszkole Ptasie Radio w Kobyłce.
Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 5 – 6 lat uczęszczających do publicznych i niepublicznych przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, które swoją siedzibę mają na obszarze Gminy Kobyłka. Konkurs został objęty Patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umożliwienie zaprezentowania talentów plastycznych przedszkolakom.
Do konkursu zgłoszono łącznie 24 prace plastyczne.

Mali uczestnicy konkursu najczęściej ilustrowali popularne wiersze Juliana Tuwima takie jak: „Lokomotywa”, „Bambo”, „Ptasie radio” czy „Kotek”. Prace odzwierciedlały nie tylko bardzo dobrą znajomość utworów poetyckich ale także wysoki kunszt plastyczny.

Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora Konkursu dokonała oceny prac plastycznych i wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce:

• Alicja Kostrzewa – Katolickie Przedszkole Św. Franciszka z Asyżu

II miejsce:

• Miłosz Omielańczyk – Publiczne Przedszkole Zielony Wiatraczek

III miejsce:

• Marianna Dymowska – Publiczne Przedszkole nr 2
  • Dawid Cholewiński – Publiczne Przedszkole Ptasie Radio

Wyróżnienia:

• Helena Nadrowska – Publiczne Przedszkole nr 2
  • Antoni Owczuk – Publiczne Przedszkole Ptasie Radio

Dziękujemy Pani Burmistrz Miasta Kobyłka za ufundowanie nagród.
Z uwagi na szczególne środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa, nie odbyło się oficjalne wręczenie nagród – dyplomy, nagrody i podziękowania zostały dostarczone do przedszkoli.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, laureatom składamy gratulacje!